Промислова автоматизація

 

Автоматизація технологічного процесу – сукупність методів і засобів, призначена для реалізації системи або систем, що дозволяють здійснювати управління технологічним процесом без безпосередньої участі людини, залишаючи за людиною право прийняття найбільш відповідальних рішень. Як правило, в результаті автоматизації технологічного процесу створюється автоматична система керування технічним процесом (АСК ТП).

Існують наступні рівні автоматизації:

  • Часткова автоматизація – автоматизація окремих апаратів, машин, технологічних операцій. Проводиться коли управління процесами внаслідок їх складності або швидкоплинності практично недоступно людині. Частково автоматизується як правило діюче обладнання.
  • Комплексна автоматизація – передбачає автоматизацію технологічної ділянки, цеху або підприємства які функціонують як єдиний, автоматизований комплекс. Наприклад, електростанції.
  • Повна автоматизація – це найвищий ступінь автоматизації, при якій всі функції контролю і управління виробництвом передаються технічним засобам. На сучасному рівні розвитку повна автоматизація практично не застосовується, так як функції контролю залишаються за людиною. Близькими до повної автоматизації можна назвати підприємства атомної енергетики.

Один з напрямків автоматизації виробництва – переоснащення існуючих напівавтоматичних систем (що вимагають постійної присутності оператора) сучасними, автоматичними системами управління. Наша компанія має великий досвід в промисловій автоматизації, а також модернізації існуючих АСК ТП. Одним з наших замовників є АТ «Росава» для якого проводилася модернізація системи контролю якості шин (комплекс RGM-E), модернізація метрологічного і дозуючого обладнання, а також АСУ ТП для збирального верстата шин.

Інженерний центр «НАВІТЕЛ» спеціалізується на розробці електронних пристроїв і програмного забезпечення для систем спеціального призначення та промислової автоматизації .